Polska i Niemcy podpisały deklarację ws. długoterminowej strategii przemysłowej

Polska i Niemcy podpisały deklarację ws. długoterminowej strategii przemysłowej

psav zdjęcie główneChodzi m.in. o inwestycje w innowacje, opracowanie wspólnych celów strategicznych polityki przemysłowej, usprawnienie otoczenia regulacyjnego biznesu na poziomie krajowym i unijnym czy obronę polityki handlowej UE. Zaznaczono, że muszą być one realizowane z uwzględnieniem realiów budżetowych oraz globalnej konkurencji.
Deklarację podpisano podczas poniedziałkowego Polsko-Niemieckiego Forum Gospodarczego w Berlinie, w którym uczestniczyło niemal 400 przedstawicieli polskich i niemieckich firm.
„Nasze relacje gospodarcze są w bardzo dobrej kondycji. Trwa jednak globalny wyścig. By nie zostać w tyle, nasze gospodarki muszą wejść na wyższy poziom rozwoju, a nasza współpraca opierać się na podstawach odpowiadających wyzwaniom przyszłości” – mówiła minister Emilewicz. Jak powiedziała, ważne jest określenie od nowa zasad partnerstwa. „Na zrozumieniu, że największą wartością dodaną w obliczu światowej konkurencji są wspólne, innowacyjne projekty z takich dziedzin, jak przemysł oparty na rozwiązaniach cyfrowych, zaawansowane technologie, sektor kosmiczny czy produkcja zrównoważonej energii” – zaznaczyła.
autor: Magdalena Jarco, Elżbieta Bielecka
>>> Polecamy: Globalny porządek, który uczynił Niemcy potęgą, rozpada się

Comments are closed.