Mireczki minęło 4 lata od…

Mireczki minęło 4 lata od…

Mireczki minęło 4 lata od kiedy @szancik zamieścił słynny post o tym jak się wyżywić w Polsce za 100 zł miesięcznie. Ciekawi jesteście ile trzeba zapłacić dziś za te same zakupy ? XD Ja sprawdziłem..

Przypomnijmy jednak jak to wyglądało kiedyś

1kg ryżu ok.3zł
1kg makaronu ok.2,5 zł
1kg kaszy jęczmiennej około 2 zł
6kg ziemniaków ok.8zł
2kg margarany ok 5 zł
150 bułek około 50zł
10 paczek Chochoszoków ok. 20
15 sosów do potraw jeden po około 50 groszy-około 7 zł, lub kilka sosów gotowych po ok.3 zł.

Razem około 100zł.
Zostało mi jescze 7 złotych z tej stówy

Byłem w biedronce i wybrałem najtańsze odpowiedniki danego towaru

1 kg ryżu – 5.75
1 kg makaronu – 2.50
1 kg kaszy jęczmiennej – 2 zł
6 kg ziemniaków ( akurat były młode najtańsze) 18 zł.
2 kg margaryny (Delma) 14 zł
150 bułek kajzerek – 44 zł
10 paczek Chochoszoków – 30 zł
15 sosów do potraw – 15 zł

Co razem nam daje : 134.25

Więc już nie da się wyżyć za 100 zł ale 134 zł to wciąż tanio.

#ceny #inflacja #biznes #chochoszoki #gospodarka #biedronka #polska #bieda #pasta #heheszki #czokoszoki

Comments are closed.